ПОВИК ОД ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва на протест против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев


Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
| | веќе видена | слични

Од Владата се уште не е испратен предлог до Собранието за распишување оглас во Службен весник за нов републички јавен обвинител, информираат од законодавниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии

Оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази на секое поле, сѐ повеќе се врти кон политички прогон и застрашување. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ во сабота во 18.30 часот ќе протестира против неправди, реваншизам и политичко насилство, напиша Игор Јанушев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 175 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09: 50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ...
сите 191 | | | веќе видена

Откако пандемијата на коронавирусот ќе заврши, Македонија ја чека одлив на медицински сестри. Тие би заминале во регионот, но и во Европа, онаму каде ваквиот ...
сите 94 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 106 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВИК ОД ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва на протест против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: