НОВ ПРОТЕСТ: За што овој пат ВМРО-ДПМНЕ излегува на улици?


7 копии

Христијан МИЦКОСКИ Стратегијата која Заев вчера ја кажа (цитирам) “Ќе оставиме компаниите кои бележат загуба да пропаднат”. Морам да кажам дека ова не се вика ...
| | веќе видена | слични

Штотуку соопшти дека неколку илјади компании кои денес, пред се поради кризата, но и од други причини бележат загуби, нивните сопственици, вработените таму ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ ги излажа граѓаните. Од ветените 4 викенди без ДДВ во септември, работата ја сведоа на еден викенд без ДДВ со низа недостатоци, во октомври и тоа откако ...
| | веќе видена | слични

Парите од четвртиот пакет на мерки не само што е задоцнет туку нема да одговори и на потребите на македонската економија туку напротив повеќе ќе ја продлабочи ...
| | веќе видена | слични

Единствено добивка од овој пакет на мерки ќе имаат само Зоран Заев и неговите блиски затоа што тие пари завршуваат директно во нивниот џеб. Ниту претходните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ потфрли на економско поле. Од ветените над половина милијарда евра за првите три пакети на економски мерки исплатиле едвај 1/3. На СДСМ полесно им беше да ...
| | веќе видена | слични

На СДСМ полесно им беше да ги потрошат парите за поткуп, отколку да им помогнат на граѓаните и бизнисот. Четвртиот пакет кој што сега го ветуваа, немаше да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ ПРОТЕСТ: За што овој пат ВМРО-ДПМНЕ излегува на улици?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: