Наставата на „Меѓународниот Балкански Универзитет“ започнува на 5 октомври


Новата учебна година на најдобро рангираниот универзитет во категоријата настава и учење според последната Шангајска ранг-листа, Меѓународниот Балкански ...
| | веќе видена | слични

Студентите од Архитектонскиот факултет во Скопје се жалат за непотребни давачки при уписот за новата академска година, а веќе на вчерашната седница на ННС на ...
| | веќе видена | слични

На 21.09.2020 година во Ректоратот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола се одржа пригоден настан кој обедини два моменти: објавување на добитникот ...
| | веќе видена | слични

После неколку месеци пауза како резултат на пандемијата КОВИД 19 и здравствената криза, започнуваат спортските активности на УГД. На почеток на месец ...
| | веќе видена | слични

Оваа прва високообразовна институција прерасна во респектабилен фактор и носител на високото образование во Северна Македонија. Филозофскиот факултет денес ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на оние кои ќе бидат сместени во домови и на оние кои ќе добијат финансиска поддршка за приватно сместување, како што изјави министерката, ќе се ...
| | веќе видена | слични

Владата даде зелено светло да се отворат студентските домови, но нема информација кога ќе почнат да функционираат. Поради протоколите кои ги налага Комисијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставата на „Меѓународниот Балкански Универзитет“ започнува на 5 октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: