Навреме ќе заврши сместувањето во студенските и средношколските домови, уверува Царовска

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
| | веќе видена | слични

Бидете реални, но секогаш барајте го невозможното е пораката која ја испрати Универзитетско студентско собрание при УКИМ до бруцошите, а по повод почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резултатите за сместување во државните студентски домови се објавени денеска, меѓутоа, студентите не можат да видат дали се примени зашто интернет-страницата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука, на првиот ден од новата академска година, конечно ги објави резултатите за сместување во студентски дом. Сепак, ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, останува на страната на младите и обезбедува помош за студентите и средношколците погодени со здравствената ...
| | веќе видена | слични

Со четвриот пакет антикризни мерки се обезбедени 44 милиони денари, за поддшка за сместување или превоз на 884 студенти и 347 ученици, кои нема да можат да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикризните мерки на Владата предводена од СДСМ обезбедуваат 44 милиони денари за надомест за сместување и превоз на студенти и средношколци, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Студентите нестрпливо ги очекуваат резултатите за сместување во државните студентски домови, кои треба да бидат отворени на почетокот на академската година. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисија на штипска телевизија ТВ Стар каде што посочи дека Владата на Зоран Заев откако е ...
сите 230 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 134 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 264 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 39 | | | веќе видена

Начинот на кој актуелната администрација на Доналд Трамп се справи со коронавирусот во САД е навреда за секој човек што боледувал од Ковид-19, изјави денеска ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навреме ќе заврши сместувањето во студенските и средношколските домови, уверува Царовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: