Вардар со пораз ја започна сезоната во Лигата на шампионите


Николче Митревски бранеше импресивно за Порто, вечерва против Мешков Брест и со 13 одбрани беше меѓу најзаслужните за триумфот на Португалците со 27:25. ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски имаше уште еден одличен настап на голот на екипата на Порто. Митревски пред неколку денови блескаше на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од второто коло во Лигата на шампионите составот на Порто ја забележа првата победа сезонава на домашен терен совладувајќи го Мешков Брест ...
| | веќе видена | слични

Шота Арвеладзе, едно од најголемите фудбалски имиња во Грузија е позитивен на Ковид-19. Тој на својот инстаграм профил ја потврди оваа информација, и посочи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 379 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар со пораз ја започна сезоната во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: