Промена на датумот на играње на средбата со ПСЖ – Вардар 1961

Капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров со Нант загуби од Барселона со 27-35 во Лигата на шампионите. Каталонците немаа милост кон францускиот ...
| | веќе видена | слични

Составот на Мешков Брест направи големо изненадување и славеше над ПСЖ со 32-31 во Лигата на шампионите, а еден од најатрактивните голови го постигна ...
| | веќе видена | слични

И во вториот меч оваа сезона ПСЖ покажа низа слабости. По поразот од Фленсбург во минатото коло, избраниците на Раул Гонзалез одново не беа на ниво на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 477 | | | веќе видена

Во моментов во болниците во земјава има 475 хоспитализирани граѓани. Најголемиот број од нив се на Инфективна клиника. Нема информации дали се примени ...
сите 822 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 130 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, ден денес е еден од најсилните врутоци на духовноста на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, напиша премиерот Зоран ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промена на датумот на играње на средбата со ПСЖ – Вардар 1961

Од:
До кого (е-маил):
Порака: