АДЕМИ: Јас сум за физичко присуство во школите, но ова ќе биде најтешката одлука на новата Влада


Министерот за образование и наука, Арбер Адеми на прес конференција ги потврди информациите на Фактор објавени денеска за можно одложување на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

Владата ја донесе одлуката како ќе се одвива наставата во учебната 2020/2021 година, а се очекува да биде одреден и нејзиниот почеток што зависи од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Средношколците се мобилизираат против начинот на реализација на новата учебна година. Бараат комбиниран модел и тврдат дека не биле вклучени во носењето на ...
| | веќе видена | слични

Законодавниот дом треба да ги усвои измените на законите за основно и за средно образование направени согласно со здрвствените протоколи и со планот за начинот ...
| | веќе видена | слични

 Пандемијата нè натера да направиме и реформи во образованието, а овие две наставнички ја покажале креативноста и љубовта кон децата за да не се чувствуваат ...
| | веќе видена | слични

Последната одлука, донесена од страна на надлежните е дека децата од прво до трето одделение треба да тргнат на училиште, со физичко присуство, а сите остани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протести или бојкот на наставата – Сојузот на средношколци конечната одлука за тоа како ќе се реагира против одлуката за онлајн настава ќе ја донесе в сабота, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АДЕМИ: Јас сум за физичко присуство во школите, но ова ќе биде најтешката одлука на новата Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: