Пациенти во душевната болница во Демир Хисар заразени со Ковид-19

2 копии

Австралиските истражувачи тестираат револуционерен третман за Ковид-19, добиен од – ананас. Професорот Дејвид Морис од болницата Сент Џорџ во Сиднеј и неговиот ...
| | веќе видена | слични

Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите препреки кои морам да признаам не беа лесни, раскажува Себахат Демирали (65), излекувана пациентка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук сподели искуство на пациентка излекувана од коронавирус. „Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Швајцарската компанија и нејзиниот американски партнер објавија дека нивниот лек РЛФ-100 (авиптадил) покажува позитивни резултати кај пациенти со коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 305 | | | веќе видена

Шведска, земја која имаше поинаков пристап во борбата против коронавирусот, има се повеќе нови инфекции, поради што некои градови ќе бидат затворени. Во ...
сите 481 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 149 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 108 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациенти во душевната болница во Демир Хисар заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: