Научниците со големо откритие: Ова овошје кое е достапно за сите може да го спречи коронавирусот

2 копии

Австралиските истражувачи тестираат револуционерен третман за Ковид-19, добиен од – ананас. Професорот Дејвид Морис од болницата Сент Џорџ во Сиднеј и неговиот ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи ги примероците од млеко на триесет жени кои дојат позитивни за COVID-19, научниците откриле антитела кои можат да помогнат во третманот и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Додека целиот свет се подготвува за есенскиот бран на пандемијата COVID-19, а научниците ширум светот работат на решение, од Америка дојде револуционерно ...
| | веќе видена | слични

Д-р Гари Ворен, главен истражувач на престижната американска компанија САИК, во својот труд „Внесувањето на јод за намалување на трансмисијата на Ковид-19 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските научници откриле дека уште еден елемент може значително да помогне во борбата против коронавирусот. Тоа е јод – супстанција која најмногу се ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата на корона вирусот, истражени се можностите за користење на крвни елементи на пациенти кои страдале од КОВИД-19 при лекување на ново ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 88 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, македонското светилиште, дбележа 1000 години од основањето со централна прослава. „Бигорски е нашиот победник над времето и над вековите, ...
сите 136 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците со големо откритие: Ова овошје кое е достапно за сите може да го спречи коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: