Исповед на пациентка излекувана од Ковид-19: Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите препреки

Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук сподели искуство на пациентка излекувана од коронавирус. „Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите ...
| | веќе видена | слични

Михајло од Гостивар раскажа како изгледала неговата борба со коронавирусот, а неговата исповед на својот Фејсбук профил ја сподели министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Медицинска сестра вработена во ГОБ „8 септември“ која била заразена со вирусот Ковид-19 го раскажа своето искуство, а министерот за здравство, Венко Филипче го ...
| | веќе видена | слични

Рубина Митева од Свети Николе, која има 37 години, раскажа како се изборила со коронавирусот. Таа по 25 дена, ја доби битката. Нејзината приказна на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

По 25 дена, триесет и седумгодишната Рубина Митева од Свети Николе, ја доби битката со корона вирусот. Нејзиниот приказна на фејсбук ја објави министерот за ...
| | веќе видена | слични

„Пациентите да веруваат во стручноста на лекарите и да ги слушаат препораките на медицинскиот персонал. Задоволна сум од грижата и вниманието од сите вработени ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил го сподели искуството на 37-годишната Рубина Митова од Свети Николе, која бидејќи била заразена ...
| | веќе видена | слични

Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите препреки кои морам да признаам не беа лесни, раскажува Себахат Демирали (65), излекувана пациентка од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во време кога есенскиот бран на пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените ...
сите 362 | | | веќе видена

Бројот на позитивните на корона вирусот два дена по ред е над 800, но тоа што посебно ги загрижува матичните лекари е дека имаат многу повеќе пациенти кои ...
сите 733 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини преку својот фејсбук-профил соопшти дека е во самоизолација поради контакт со лице позитивно ...
сите 251 | | | веќе видена

Велешкото јавно обвинителство ќе го истражува случајот со полицаецот од СВР Велес, кој го прекршил решението за изолација и со позитивен тест на коронавирус ...
сите 149 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 93 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 84 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, во кратки црти ја објаснува корона-хипокризијата на СДСМ. Тој потсетува како пратеникот на СДСМ, Костадин ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исповед на пациентка излекувана од Ковид-19: Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите препреки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: