Сведоштво на жена излекувана од коронавирус во Охрид: „Ме мотивираше желбата за живот“

Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите препреки кои морам да признаам не беа лесни, раскажува Себахат Демирали (65), излекувана пациентка од ...
| | веќе видена | слични

Михајло од Гостивар раскажа како изгледала неговата борба со коронавирусот, а неговата исповед на својот Фејсбук профил ја сподели министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Уснија Реџепова три години пред смртта била ужасно разочарана во сопургот Светомир Шешиќ Шеле, поради што барала да ја погребаат одвоено од него. Легендарната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Медицинска сестра вработена во ГОБ „8 септември“ која била заразена со вирусот Ковид-19 го раскажа своето искуство, а министерот за здравство, Венко Филипче го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водителката Нина Радуловиќ открива дека и се влошила здравствената состојба со грбот бидејќи поради короната морала со денови да лежи во болница, а подоцна и ...
| | веќе видена | слични

Уснија Реџепова не е меѓу живите веќе пет години, а сега нејзините роднини наводно започнале со продажба на нејзиниот вреден имот и веќе објавиле огласи по ...
| | веќе видена | слични

Уснија Реџепова беше една од најголемите музички ѕвезди на седумдесеттите и осумдесеттите години во екс Југославија. Со години, Уснија беше среќна мажена со ...
| | веќе видена | слични

Рубина Митева од Свети Николе, која има 37 години, раскажа како се изборила со коронавирусот. Таа по 25 дена, ја доби битката. Нејзината приказна на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

По 25 дена, триесет и седумгодишната Рубина Митева од Свети Николе, ја доби битката со корона вирусот. Нејзиниот приказна на фејсбук ја објави министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 204 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 548 | | | веќе видена

На Хрватска и се заканува недостиг на лекови поради големиот долг на државата кон веледрогериите, кој во моментот е над пет милијарди куни (околу 700 милиони ...
сите 74 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сведоштво на жена излекувана од коронавирус во Охрид: „Ме мотивираше желбата за живот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: