Пациенти во душевната болница во Демир Хисар заразени со Ковид-19

2 копии

Австралиските истражувачи тестираат револуционерен третман за Ковид-19, добиен од – ананас. Професорот Дејвид Морис од болницата Сент Џорџ во Сиднеј и неговиот ...
| | веќе видена | слични

Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите препреки кои морам да признаам не беа лесни, раскажува Себахат Демирали (65), излекувана пациентка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук сподели искуство на пациентка излекувана од коронавирус. „Желбата за живот ме мотивираше да ги издржам сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Швајцарската компанија и нејзиниот американски партнер објавија дека нивниот лек РЛФ-100 (авиптадил) покажува позитивни резултати кај пациенти со коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациенти во душевната болница во Демир Хисар заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: