Лекот РЛФ-100 покажува позитивни резултати кај тешко заболените од коронавирус

3 копии

Швајцарската компанија и нејзиниот американски партнер објавија дека нивниот лек РЛФ-100 (авиптадил) покажува позитивни резултати кај пациенти со коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата на корона вирусот, истражени се можностите за користење на крвни елементи на пациенти кои страдале од КОВИД-19 при лекување на ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиските истражувачи тестираат револуционерен третман за Ковид-19, добиен од – ананас. Професорот Дејвид Морис од болницата Сент Џорџ во Сиднеј и неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Заклучивме дека SARS-CoV2 може многу брзо да мутира за да се прилагоди на условите во кои што се размножува“ - изјавил Лука Чичин-Шаин. Група хрватски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците се на пат да ја разрешат една од најголемите мистерии што го следи коронавирусот, а тоа е зошто некои луѓе минуваат само со полесни симптоми, а ...
| | веќе видена | слични

Научниците ја решија најголемата мистерија поврзана со коронавирусот. Истражување работено со заболени од коронавирусот покажува дека нашиот имунолошки систем ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 359 | | | веќе видена

Бројот на позитивните на корона вирусот два дена по ред е над 800, но тоа што посебно ги загрижува матичните лекари е дека имаат многу повеќе пациенти кои ...
сите 345 | | | веќе видена

Велешкото јавно обвинителство ќе го истражува случајот со полицаецот од СВР Велес, кој го прекршил решението за изолација и со позитивен тест на коронавирус ...
сите 131 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 220 | | | веќе видена

Поради зголемениот број на заразени со Ковид-19 во земјава, од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека одлучиле денешниот протест да го спроведат со намален број на ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекот РЛФ-100 покажува позитивни резултати кај тешко заболените од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: