Четворица починати и 85 нови случаи на коронавирус во Македонија


2 копии

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на Ковид-19. Од нив, најмногу се од Куманово – 26 по што следува Гостивар ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани нови 103 заразени со коронавирусот, има 187 оздравени пациенти, но и тројца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје заклучно со денеска се регистрирано вкупно 953 активни случаи на Ковид-19, а во три скопски општини: Аеродром, Чаир и Гази Баба, има над 120 пациенти ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од новите случаи на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Починати се 3 пациенти од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица починати и 85 нови случаи на коронавирус во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: