Откажани викенд концертите во Охрид, немало услови за заштита од корона


Откажани концертите во главниот туристички центар за викендов. Од Општина Охрид и ЈП „Билјанини Извори“ најавија дека музичките концерти кои беа закажани за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Бројот на заразени како последица на лудите журки по охридските плажи се искачи на 15, потврдуваат за „Канал 5“ од Центарот за јавно здравје. Оттаму велат дека ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека од околу педесетина нови случаи во изминатите два дена, 15 информирале дека биле во Охрид. Се работи за тинејџери и млади лица на околу 20 ...
| | веќе видена | слични

Средношколци и млади на 20-тина години се меѓу новозаразените во вкупниот број за Скопје од вчера и завчера, а кои со симптоми на корона вирусот се вратиле од ...
| | веќе видена | слични

Туристите, посебно младите кои ги преплавуваат охридските плажи и угостителски објекти се однесуваат како воопшто да нема пандемија на корона вирус. Иако веќе ...
| | веќе видена | слични

Се бројат контактите на тројцата позитивни на коронавирусот кои присуствувале на лудата забава во кампот Градиште во Охрид. Од Центарот за јавно здравје велат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – На Инфективното одделение во охридската Општа болница моментално се хоспитализирани осум пациенти позитивни на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од Ковид-19. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните, предупреди на денешната ...
сите 705 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, повеќе или помалку одговорни за своето здравје, позитивни или негативни, како ќе го пребродиме есенскиот корона бран, вечерва во Само ...
сите 47 | | | веќе видена

Генерал Стојанче Ангелов се прости од поранешниот припадник на Тигрите, Игор Ангеловски, кој почина од ковид. Како што објави Фактор, тој немал ниту еден ...
сите 249 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

После позитивниот тест на коронавирус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој присуствуваше на конгресот на СДСМ во неделата, премиерот и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажани викенд концертите во Охрид, немало услови за заштита од корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: