Илинден во сенка на коронавирусот, политичарите упатија веќе слушнати пораки

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
| | веќе видена | слични

Илинденското востание во 1903 и Првото заседание на АСНОМ во 1944 година, се два најголеми историски моменти за Република Македонија кои се имаат случено на 2 ...
| | веќе видена | слични

Пред 107 години, во Букурешт, се преговараше за Македонија. Навистина, името Македонија не се ни споменува, но во суштина, се се' врти околу нејзината ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Бранко Прља КОВИД-19 може да не научи битни лекции за животот – дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање ...
| | веќе видена | слични

Петар Богојески е роден 1979 година, во Крушево. Во последните три години е активен на медиумската и политичката сцена. Јавноста го перцепира како ...
| | веќе видена | слични

Во последно време сведоци сме на низа активности кои се насочени да се дискредитира и дестабилизира политичката гарнитура на ВМРО-ДПМНЕ и секој оној кој ја ...
| | веќе видена | слични

Македонски весник Илинден: Г-дине Огненовски, пред да го започнеме нашиот разговор, би сакале да го честитаме вториот роденден на политичката партија ...
| | веќе видена | слични

По осуммесечна пауза, Заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања би можела да се состане во септември доколку дозволи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 554 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илинден во сенка на коронавирусот, политичарите упатија веќе слушнати пораки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: