КАКО Е ПОДЕЛЕНА МАКЕДОНИЈА ВО БУКУРЕШТ ПРЕД 107 ГОДИНИ: Бугарите тргувале со Штип и Кочани, за да ја добијат Кавала за Русите

Пред 107 години, во Букурешт, се преговараше за Македонија. Навистина, името Македонија не се ни споменува, но во суштина, се се' врти околу нејзината ...
| | веќе видена | слични

Од 2015 година во Македонија престојуваат полициски тимови на земји членки на ЕУ на границата со Грција заради помош во справувањето со мигрантите. Соработката ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија преживува тешка корона криза и голем број работници остануваат без разбота, 1.406 административци редовно земаат државна плата, а не воопшто ...
| | веќе видена | слични

1406 вработени земаат плата а не одат на работа. Вака изгледа министерството за политички систем и односи меѓу заедниците кое беше формирано пред една ипол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од една година беше потребно да се направи веб-страница на новото Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците. Откако е оформено, постои ...
| | веќе видена | слични

За претседателот на Собранието на Сојузот на здруженијата на пензионери на Македонија, м-р Илија Адамоски, велат дека е вистински познавач на правото и ...
| | веќе видена | слични

Иако уште лани, Министерството за информатичко општество најави укинување на привремените вработувања поради можни злоупотреби, половина година подоцна, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава.Комисијата ...
сите 330 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 196 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 181 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКО Е ПОДЕЛЕНА МАКЕДОНИЈА ВО БУКУРЕШТ ПРЕД 107 ГОДИНИ: Бугарите тргувале со Штип и Кочани, за да ја добијат Кавала за Русите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: