Ниско ниво на култура на македонските туристи: Охрид се дави во ѓубре!(фото)


Центарот на Охрид, но и други познати туристички локации деновиве се затрупани со ѓубре. Како што може да се види на фотографиите објавени на социјалните ...
| | веќе видена | слични

По три пати на ден се чистат улиците и јавните површини низ Охрид оти туристите зад себе оставаат големи количини отпад. Од ЈП „Охридски комуналец“ велат дека ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Планинската спасителна служба на својата официјална интернет страна објави фотографии од вчерашната акција, во која е исчистено ѓубрето од тешко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утрово на иницијатива од волонтерите на Планинската спасителна служба при Црвен крст Охрид, а во соработка со ЈП Охридски Комуналец, беше исчистено ѓубрето од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниско ниво на култура на македонските туристи: Охрид се дави во ѓубре!(фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: