Само 16 капалишта во Охрид и 3-4 во Струга се безбедни, со ангажирани спасувачи

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
| | веќе видена | слични

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
| | веќе видена | слични

Откажани концертите во главниот туристички центар за викендов. Од Општина Охрид и ЈП „Билјанини Извори“ најавија дека музичките концерти кои беа закажани за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Концертите што беа предвидени да се одржат на 7 и 8 август на Градскиот стадион во Охрид нема да се одржат. Општина Охрид таквата одлука да не се издава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за здравство викендов ќе ја разгледува можноста за целодневна настава во училиштата. Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека е ...
сите 349 | | | веќе видена

Зголемениот број на новозаразени од КОВИД-19 започна да ги полни капацитети по болниците, а кадар има се помалку. Здравствените работници се изморени, а дел ...
сите 570 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 192 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, на денешната прес-конференција рече дека идентитетските прашања не може да се дел од билатерални спорови, ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само 16 капалишта во Охрид и 3-4 во Струга се безбедни, со ангажирани спасувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: