Општина Дојран секој ден ги спроведува заштитните мерки од коронавирусот

Од самиот почеток на пандемијата што ја предизвика опасниот Ковид-19, па и за време на изминатиов Илинденски продолжен викенд, Општина Дојран и Кризниот штаб ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шавник е сè уште единствената општина во Црна Гора без случај на коронавирус, затоа што од 17-ти март, кога беа регистрирани првите заразени во таа земја, ...
| | веќе видена | слични

Шавник е и понатаму единствената „корона фри“ општина во Црна Гора, бидејќи од 17 март, кога биле регистрирани првите случаи на Ковид-19 во земјата, никој од ...
| | веќе видена | слични

 Седум 19-годишни Италијанци биле позитивни на тестот за корона вирус откако се вратиле од одмор на островот Крф. Сите имаат благи симптоми и заедно со ...
| | веќе видена | слични

 Уште од почетокот на пандемијата со корона вирусот, постојано ни се става до знаење дека одржувањето физичка дистанца е клучна исто како и носењето заштитни ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
сите 479 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 524 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

Без двотретинска подршка се петте вонредни состојби кои ги прогласи претседателот Пендаровски поради корона кризата. Опозициската ВМРО – ДПМНЕ смета шефот на ...
сите 157 | | | веќе видена

„Наша должност е да ги обезбедиме вакцините, третманите и Ковид-19 тестовите да бидат достапни за сите и да го запреме глобалното ширење на пандемијата со што ...
сите 152 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 478 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Дојран секој ден ги спроведува заштитните мерки од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: