94 нови случаи на ковид 19, починати се 8 лица

9 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Во последните 24 часа регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во Македонија, а по градови најмногу од новозаболените се од Скопје. Според Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Шест починати, 129 нови случаи и 109 оздравени пациентт е ковид билансот во земјата за последните 24 часа, информира министерот Венко Филипче. Во последните 24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Синдикалните организации во државата ги осудија сите работодавачи кои примиле финансиска поддршка од државата, а не ја исполниле обврската за исплата на плати ...
сите 105 | | | веќе видена

Мислевме дека изборите ќе ја расчистат политичката ситуација, а тие всушност само дополнително ја замрсија. Ризикот сите да излеземе големи лузери не е мал. ...
сите 266 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања во заминување Бујар Османи денеска имаше средба со холандскиот амбасадор во Македонија. – Со холандскиот амбасадор Дирк Јан ...
сите 125 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако некој по одредна случајност мислеше дека Зинедин Зидан има некаква фудбалска ѕвезда и среќа што го прати во неговата тренерска кариера по трите ...
сите 105 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

94 нови случаи на ковид 19, починати се 8 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: