НЕ Е ДОБРО: ПЕТМИНА СЕ НА РЕСПИРАТОРИ, 53 заболени од ковид-19 се на кислородна поддршка

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 7 -Штип 19 -Прилеп 1 -Тетово 7 ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа починаа 10 лица по компликации од коронавирус, пет пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Тетово, Гостивар и Радовиш, ...
| | веќе видена | слични

Десет починати лица, 137 новозаболени пациенти и 131 оздравен е ковид билансот во земјата за последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 9547, бројката на оздравени пациенти е 5071, на починати е 442, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 377 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ Е ДОБРО: ПЕТМИНА СЕ НА РЕСПИРАТОРИ, 53 заболени од ковид-19 се на кислородна поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: