Исплатен образовен додаток за над 26 илјади деца


Среда 15 јули беше прогласен за неработен ден за сите граѓани во Република Северна Македонија. Владата апелираше сите оние кои ќе се одлучат да работат да ...
| | веќе видена | слични
9 копии
17 копии
2 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија укажува дека 15 јули 2020 година, денот на парламентарните избори, од страна на Владата е прогласен за неработен ден за ...
| | веќе видена | слични

Утре е неработен ден за сите граѓани поради одржување на изборите и тој нема да се одработува, соопшти денеска владината прес-служба. Од владата додаваат, дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ССМ: 15 ЈУЛИ, НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ РАБОТНИЦИ -РАБОТОДАВАЧОТ Е ДОЛЖЕН ДА ПРИЈАВИ ВО ДИТ ДОКОЛКУ РАБОТИ И ДА ИСПЛАТИ НАДОМЕСТ НА РАБОТНИКОТ КАКО ЗА РАБОТА ВО ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатен образовен додаток за над 26 илјади деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: