Шахпаска: Со соседите градиме мостови на пријателство, ги отвораме европските порти, државата тргна напред


Добивме лична карта во ОН и сме препознаени како македонци од Северна Македонија, кои говорат македонски јазик. Потпишавме договор со нашиот источен сосед. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Граѓаните да излезат да гласаат јасно истакнувајќи ги разликите меѓу демократското и просперитетно владеење на СДСМ со режимот кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатмир Битиќи е претседател на Комисијата за финансии на СДСМ, а Дарко Лазаров е претседател на Kомисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. Двајцата учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Носителката на листа на пратеници во ИЕ 1 Мила Царовска, кандидидатите за пратеници Санела Шкријељ и Дарко Каевски и градоначалникот Стефан Богоев вечерва во ...
| | веќе видена | слични

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
| | веќе видена | слични

Во овие не цели три години на власт, ги исполнивме нашите изборни ветувања од 2016 година. Односно ги враќаме парите кај граѓаните, вложуваме во човечкиот ...
| | веќе видена | слични

"Многу ме радува што токму младите се движечката сила на општествените промени и тоа го покажавте во изминатиот период со активна вклученост во сите процеси. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 611 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 478 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 219 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Со соседите градиме мостови на пријателство, ги отвораме европските порти, државата тргна напред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: