Битиќи vs Лазаров: Имаат ли моќ да ги остварат своите ветувања и што мислат за политичкиот ривал


Фатмир Битиќи е претседател на Комисијата за финансии на СДСМ, а Дарко Лазаров е претседател на Kомисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. Двајцата учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку месеци по прогласувањето на глобална пандемија, сфативме дека светот е навидум толку напреднат и подготвен на сѐ, а сепак толку склон на тотален ...
| | веќе видена | слични

Намалената ангажираност на граѓаните во политичкиот живот негативно влијае на демократијата, беше посочено на дебата организирана од Германскиот маршалов фонд ...
| | веќе видена | слични

Минималната плата од овој месец е зголемена за околу 500 денари и изнесува 14.934 денари. Тоа е најниската сума што еден работодавец кој не сака да го прекрши ...
| | веќе видена | слични

 Меѓу мерките што ги презеде „Нептун Македонија“ е насоченото движење на потрошувачите во продавниците, со цел да се обезбеди пријатен и контролиран процес на ...
| | веќе видена | слични

Коронакризата заглави во земјава над 17.000 луѓе кои во овој период одат на сезонска работа во странство главно во туристичките земји и како градежни или ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголемиот проблем во земјава со години е иселувањето на народот, особено во изминатите три години, а за сето тоа говорат и податоците кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи vs Лазаров: Имаат ли моќ да ги остварат своите ветувања и што мислат за политичкиот ривал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: