Ахмети: Македонците ме разочараа, веднаш се исплашија од идејата за премиер Албанец


Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Следејќи ги изјавите на самонаречените “големи партии” во последниве неколку дена и нивниот топло-ладно однос во врска со уцената која доаѓа од ДУИ дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Јас не сум политичар кој што тоа што го зборува на сабајле не го кажува на вечер. Тој и се предомислува, зошто го познавам, но не прави добро затоа што така ...
| | веќе видена | слични

Оваа изборна кампања, покрај другото, ќе остане запаметена и по воинствената реторика на партиите од албанскиот политички блок. Борбата за власт, ги разбуди ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Македонците ме разочараа, веднаш се исплашија од идејата за премиер Албанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: