Смртоносната пратка стигнала од Канада во Вухан? Шокантна теорија за настанокот на коронавирусот!

Пратка со наведениот вирус е испратена од Националната лабораторија за микробиологија Винипег во Канада на Институтот за вирусологија во Вухан во почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Експертите сега, по повеќемесечни студии, веруваат дека имаат модел што објаснува како овој вирус предизвикува губење на чувството за мирис. Една од најчестите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека канадските власти, наводно, објаснија дека пратките од вирусот ебола и хенипавирусот во Кина не се поврзани со појава на коронавирус, еден епидемиолог ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 372 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смртоносната пратка стигнала од Канада во Вухан? Шокантна теорија за настанокот на коронавирусот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: