Четири угостителски објекти во Охрид ги прекршиле протоколите за отворање и работа на угостители


Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, информираше за инспекциските надзори направени од страна на шест инспекторати во ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата го измени Протоколот за работа на кафетериите и на угостителски објекти за исхрана со кои овие објекти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на вечерашната седница донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на угостителските ...
| | веќе видена | слични

По спратовите и холовите празно, нема играчки, ниту списанија или печатен инфо материјал. На подовите патокази или столпчиња за ограничување на приодот. Вака ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гости со маски, рецепционери и келнери со визири. Соби без украсни перници, ленти и прекривки. По спратовите и холовите празно, нема играчки, ниту списанија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата, на седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на Протоколот за отворање и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на вечерашна седница донесе одлука да се продолжи работното време на угостителските објекти, својот министерот за економија Крешник Бектеши на својот ...
| | веќе видена | слични

Работното време на угостителските објекти се продолжува до полноќ во работните денови и до 1 часот по полноќ за време на викендите. Ова го одлучи Владата на ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата и рестораните во Македонија ќе можат да работат и до полноќ во работни денови, а до 1 часот по полноќ за време на викенд. Тоа практично значи дека ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата и рестораните ќе работат до полноќ, а за време на викендите односно во петок и сабота ќе можат да работат до еден часот по полноќ. Владата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 783 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 267 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири угостителски објекти во Охрид ги прекршиле протоколите за отворање и работа на угостители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: