Кафулињата и рестораните ќе работат до полноќ. Се враќа старото работно време


Кафулињата и рестораните ќе работат до полноќ, а за време на викендите односно во петок и сабота ќе можат да работат до еден часот по полноќ. Владата на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска угостителите можат да сместуваат гости и во внатрешните простории. Оние кои немаа летни тераси и досега беа зтаворени ќе можат да почнат да работат. ...
| | веќе видена | слични

Угостителските објекти од утре ќе може да работат и во затворените, внатрешни делови , но според новиот протокол за работа не смее да се одржуваат свадби и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од утре во кафулињата и рестораните ќе можат да се служат гости и во внатрешните делови од објектите. Но според новиот протокол и натаму нема да има свадби и ...
| | веќе видена | слични

Со новиот протокол, Владата дозволи угостителските објекти да работата и во внатрешните делови но им забранува ангажирање на музички групи кои ќе отсвират ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од утре во угостителските објекти ќе биде дозволено да се примаат гости и во внатрешните делови, меѓутоа не е дозволено да се организираат свадби и други ...
| | веќе видена | слични

Но, сопствениците на неколку ресторани со кои поразговаравме велат нејасно е како ќе профункционираат кога никој не им кажал како ќе треба да работат. Бараат ...
| | веќе видена | слични

Владата, на предлог на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на Протоколот за отворање и работа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кафулињата и рестораните ќе работат до полноќ. Се враќа старото работно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: