Во Бугарија 14-дневен карантин само за граѓаните од осум земји


10 копии

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба за задолжителен 14-дневен карантин за лица кои од Северна Македонија ќе пристигнат во Бугарија. Имено, како ...
| | веќе видена | слични

 Во исто време пак, официјална Софија ја крева рампата за државјани од Босна и Херцеговина и Црна Гора. Токму Црна Гора на почетокот на неделава забрани влез ...
| | веќе видена | слични

Бугарија воведе 14-дневен задолжителен карантин за макеоднските државјани кои влегуваат во земјата, објави бугарското Министерство за здравство. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Бугарија, даде препорака сите граѓани на Македонија, при влез во земјата да минат во задолжителен 14-дневен карантин. Ова доаѓа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство во Бугарија издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од Македонија. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство на Бугарија издаде наредба со која се воведува 14-дневна задолжителен карантин за лицата кои доаѓаат во Бугарија од Македонија, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија 14-дневен карантин само за граѓаните од осум земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: