Задолжителен 14-дневен карантин при влез во Бугарија за сите македонски државјани


Министерството за здравство на Бугарија, даде препорака сите граѓани на Македонија, при влез во земјата да минат во задолжителен 14-дневен карантин. Ова доаѓа ...
| | веќе видена | слични

Листа на земји кои успешно се справија со коронавирусот и имаат или само мал број или воопшто немаат новозаразени, како и активни случаи на заболени од ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје на Црна Гора ќе упати барање за појаснување до колегите од Србија, откако оваа земја објави податок во кој се наведува дека само за ...
| | веќе видена | слични

Македонија е на дното на безбедност во светот кога станува збор за корона вирусот. Македонија ја нема на листата на „Форбс“ на сто најбезбедни земји во борба ...
| | веќе видена | слични

Британски научници на чекор до успешен третман на заболени од корна вирус со антитела. Додека се уште се работи на изнаоѓање на вакцина за вирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Фото: Вангел Тануровски Државната изборна комисија објави дека излезноста до 17.00 часот е 41,39 отсто, што е за 7 процентни поени пониска од излезноста на ...
сите 864 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Задолжителен 14-дневен карантин при влез во Бугарија за сите македонски државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: