14- дневен карантин за македонските граѓани кои ќе влезат во Бугарија


22 копии

За македонски државјани, граничните премини за излез од Северна Македонија се отворени со потпишување на соодветна изјава која ја издава МВР на самиот премин. ...
| | веќе видена | слични

Автомото сојузот во последниот извештај за граничните премини, повикувајќи се на информација од МВР, наведува дека за македонски државјани, граничните премини ...
| | веќе видена | слични

Со таа изјава, секој граѓанин се обврзува дека нема да бара помош од државата, во случај на проблем во странство. При влез во државата, пак, секој граѓанин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ очекува притисок врз своите гласачи и во вториот круг од локалните избори. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски пак денеска во изјава за ...
сите 185 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

14- дневен карантин за македонските граѓани кои ќе влезат во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: