Во Бугарија 14-дневен карантин само за граѓаните од осум земји


10 копии

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба за задолжителен 14-дневен карантин за лица кои од Северна Македонија ќе пристигнат во Бугарија. Имено, како ...
| | веќе видена | слични

 Во исто време пак, официјална Софија ја крева рампата за државјани од Босна и Херцеговина и Црна Гора. Токму Црна Гора на почетокот на неделава забрани влез ...
| | веќе видена | слични

Бугарија воведе 14-дневен задолжителен карантин за макеоднските државјани кои влегуваат во земјата, објави бугарското Министерство за здравство. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Бугарија, даде препорака сите граѓани на Македонија, при влез во земјата да минат во задолжителен 14-дневен карантин. Ова доаѓа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство во Бугарија издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од Македонија. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство на Бугарија издаде наредба со која се воведува 14-дневна задолжителен карантин за лицата кои доаѓаат во Бугарија од Македонија, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“ се обрати пред жителите Македонски Брод.Тој им ...
сите 392 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 424 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 93 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 299 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 334 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 51 | | | веќе видена

Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија 14-дневен карантин само за граѓаните од осум земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: