Македонска Каменица единствена во источна Македонија без корона вирус


Раздвижено е по улиците и парковите, но сите се со маски и се држи дистанца, ова е сликата од рударскиот град Македонска Каменица, кој е единствениот на мапата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во четирите најисточни општини кои потпаѓаат под Пијанечко-малешевскиот регион, Делчево, Берово, Пехчево и Македонска Каменица, веќе седми ден не е регистриран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Лекарите ...
сите 295 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 619 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 429 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска Каменица единствена во источна Македонија без корона вирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: