Вакцината за Ковид-19 е неизвесна а веќе предизвикува кавги


Додека научниците работат на пронаоѓање на вакцина, на повеќе од 100 проекти во светски рамки, истовремено работат и на подготовка на јавноста дека сè уште е ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела британската фармацевтска компанија ја започна втората и третата фаза од развојот на вакцината против вирусот корона, а за тестирање бара 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Мирчеа Џоан Попа од Институтот Кантакузино во Букурешт изјави денеска дека постои желба вакцината да се прима на овој начин. Постојат две причини за тоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот извршен директор на компанијата „AstraZenece“, која развива вакцина против коронавирусот на Универзитетот Оксфорд, изјави дека е премногу рано намерно ...
| | веќе видена | слични

Британската фармацевтска компанија ја започна втората и третата фаза на развој на вакцини минатата недела и бара околу 10.000 возрасни и деца во Велика ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на фармацевстската компанија „ AstraZeneca“, којашто развива вакцина против новиот короавирус во соработка со британскиот Универзитет ...
| | веќе видена | слични

Развојот на вакцина против коронавирусот е една од главните теми во светските медиуми. Прашањето за нејзиното делување и можноста за сузбивање на заразата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на научници од Оксфорд кој развива вакцина против коронавирус наиде на пречка кон својата цел. Тие веруваат дека заради падот на инфективноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во неговото гостување во „Патот кон“ на Алсат, Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека доколку не се постигне консензус за датумот за изборите ќе се испрати ...
сите 560 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцината за Ковид-19 е неизвесна а веќе предизвикува кавги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: