Ѓоковиќ организира балканска тениска турнеја, две познати имиња го потврдија учеството


Во недостиг на тениски возбудувања и кога АТП ги суспендираше сите официјални случувања до 31-ви јули, Новак Ѓоковиќ покрена навистина интересна иницијатива, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката на владите на Црна Гора и на Хрватска да не ги отворат границите за државјаните на Србија може да ги уништи плановите на Новак Ѓоковиќ за организација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рафаел Надал има нестварен биланс на победи и порази на Френч Опен и неслучајно важи за асполутен крал на Ролан Гарос, турнир на кој Шпанецот има остварено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ организира балканска тениска турнеја, две познати имиња го потврдија учеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: