(ВИДЕО) Шахпаска: 20% поголеми плати, благодарност и награда за здравствените работници од првите борбени редови


„Македонското здравство покажа дека има капацитет навремено и ефикасно да се справи со закани како што е пандемијата со коронавирусот. Со соодветен системски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Борбата со коронавирусот не е завршена. Олабавувањето на мерките не значи дека вирусот исчезнал, тој е тука и мораме да живееме со него. Ја добивме првата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доктор Игор Николов Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објави статус во кој го демантира министерот за здравство, Венко Филипче. Неговиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во стилот на старите добри сталинистички времиња, се јави Венко Филипче со триковите и финтите на Зоран Заев да ја корегира опозицијата, но и да прати абер до ...
| | веќе видена | слични

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ пласира докази со кои покажува дека поголема смртност од нас во регионот има само Романија. Број на починати од Ковид на 1 милион ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вчерашното гостување во дебатната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма, потенцираше дека зголемување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ништо од ветувањето за 100.000 денари плата за специјалистите. Предизборното ветувањена СДСМ од 2016 година е далеку од реализација, иако се ветуваше како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, во синоќешното гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма, потенцира дека зголемување од 20 отсто плата за ...
| | веќе видена | слични

На манипулациите на СДСМ им нема крај. Во време во пандемија додека владата на СДСМ се гоштеваше со шкампи и шампањ, докторите беа оставени сами на себе без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
сите 602 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Лино Червар најави дека се повлекува од селекторската функција во Хрватска уште по поразот од Аргентина и стои до тој став и откако „каубоите“ го завршија ...
сите 66 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 195 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 169 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ испрати интересно видео со кое самиот реши да се одбрани од нападите во кои тој се прикажува како расист од еден дел од италијанската ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Шахпаска: 20% поголеми плати, благодарност и награда за здравствените работници од првите борбени редови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: