Филипче: Лекарите специјалисти земаат помеѓу 85 и 170 илјади денари нето плата во зависност од дежурствата


Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вчерашното гостување во дебатната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма, потенцираше дека зголемување од ...
| | веќе видена | слични

Проблемите со коронавирусот не ги одмина здравствените установи во малите средини на крајниот исток. Здравствениот дом во Делчево и здравствената станица во ...
| | веќе видена | слични

„На 30 мај на наше огромно задоволство добивме донација – визири за сите вработени во Националната галерија. Немаме зборови на благодарност до момците од 3Д ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
3 копии

Борбата со коронавирусот не е завршена. Олабавувањето на мерките не значи дека вирусот исчезнал, тој е тука и мораме да живееме со него. Ја добивме првата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 601 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 154 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Со конкретни мерки за секоја категорија граѓани и во услови на здравствена криза ги поддржуваме граѓаните и компаниите. Ги видовме резултатите на дело. ...
сите 337 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Лекарите специјалисти земаат помеѓу 85 и 170 илјади денари нето плата во зависност од дежурствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: