Шахпаска: Вложуваме во човечкиот капитал, за само 2,5 години во 4 наврати се зголемени платите во здравството


Борбата со коронавирусот не е завршена. Олабавувањето на мерките не значи дека вирусот исчезнал, тој е тука и мораме да живееме со него. Ја добивме првата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Природно е луѓето да бегаат од жариштата со корона вирус – вака микробиологот доктор Никола Пановски ја правда вчерашната одлука на илјадниците скопјани кои за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство, комисијата за заразни болести и Владата од самиот почеток, максимално добро се справуваат со пандемијата на коронавирусот и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку вака продолжи бројката на новозаболени, не би требало да има избори, ниту масовни настаним, катергоричен е еден од водечките епидемиолози во земјата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во „Само вистина„ Драган Даниловски посочи дека доколку вака продолжи бројката на новозаболени не би требало да има избори, ниту масовни настани. Ако бројот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Д-р Драган Даниловски во емисијата „Само вистина“ каде што посочи дека има неколку теории како ќе се одвива вториот бран на Ковид – 19. Но тој повеќе верува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Епидемилогот Драган Даниловски во гостувањето во „Само Вистина“ рече дека не ни помислил оти вака ќе биде организиран викендот. С мета дека требало само ...
| | веќе видена | слични

Д-р Драган Даниловски во гостувањето во „Само Вистина“ истакна дека и самиот е изненаден од силината на вториот бран кој ни се случи. -Една од причините за ...
| | веќе видена | слични

Неодговорно е да се бетонира датумот за избори во ситуација како оваа кога бројките зборуваат за повеќе од алармантна состојба со новозаразени и смртни случаи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 492 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 186 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 131 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Вложуваме во човечкиот капитал, за само 2,5 години во 4 наврати се зголемени платите во здравството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: