Андоновиќ: Поранешните Ју-републики обединети во идентична предизборна реторика


Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ изјави дека редовните парламентарни избори ќе бидат одржани наесен, на кои како што изјави, граѓаните ќе се произнесат ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Црногорскиот министер за здравство, Кенан Храповиќ, вчера соопшти дека Црна Гора последна во Европа го регистрира првиот случај на Ковид-19 и прва во Европа го ...
| | веќе видена | слични

Во земјава во последниве 24 часа нема починати. Од новозаболените 21 случај, 12 се во Скопје, 5 во Тетово, 3 во Куманово и 1 во Штип. Биле направени само 258 ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци кои секојдневно се пласираат во јавност, Македонија изминативе шест дена стана црн рекордер во регионот според бројот на ...
| | веќе видена | слични

21 новорегистриран случај на Ковид 19 во земјава и 17 мина оздравени. Вкупно во изминатот денонокие се направени 258 тестирања од кои 13 отпаѓаат на градинките ...
| | веќе видена | слични

Македонија е лидер во региoнот по бројките на нови заразени од Ковид-19 и мртви, во споредба со сите земји во регионот. Црна Гора вчера објави дека го победила ...
| | веќе видена | слични

Коко што се предвидуваше, Македонија на самиот почетокот од седмицата го достигна прагот од 2.000 лица инфицирани со новиот коронавирус, кој првично го најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски ...
сите 183 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновиќ: Поранешните Ју-републики обединети во идентична предизборна реторика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: