Македонија последниве денови е регионален рекордер по новозаразени од коронавирус


Според статистичките податоци кои секојдневно се пласираат во јавност, Македонија изминативе шест дена стана црн рекордер во регионот според бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов пик на новозаразени од коронавирус во Македонија. Регистирани се и најповеќе починати лица во еден ден, а во регионот последната недела сме на врвот со ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО ДПМНЕ реагираат дека додека земјите од нашето опкружување ги отвoраат границите и прогласуваат успешен исход во борбата со пандемијата на ковид 19, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За жал, Република Македонија е помеѓу земјите во кои граѓаните, на дневна основа, слушаат за двоцифрени бројки на ново заразени од корона вирусот, додека во ...
| | веќе видена | слични

Се поставува прашањето зошто актуелната власт и надлежните институции, а пред се министерството за здравство, комплетно потфрлија во справување со корона ...
| | веќе видена | слични

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
| | веќе видена | слични

Македонија со новите стотина заразени од коронавирусот за само два дена влегува во нов пик на епидемијата, а во услови кога сите земји во регионот немаат ...
| | веќе видена | слични

Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија последниве денови е регионален рекордер по новозаразени од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: