Македонија „блеска“ во корона статистиката за последните неколку денови во споредба со земјите од регионот

Во земјава во последниве 24 часа нема починати. Од новозаболените 21 случај, 12 се во Скопје, 5 во Тетово, 3 во Куманово и 1 во Штип. Биле направени само 258 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во регионот во употреба има 924 тенкови, од кои повеќето се наследени од времето на студената војна. На прво место според бројот е Романија со 400, втора е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црна Гора веќе 28 дена нема официјално регистрирани нови случаи на ковид-19. А од 24 мај во оваа земја нема повеќе активни случаи на новиот коронавирус.За ...
| | веќе видена | слични

Словенија и Црна Гора се двете земји од регионот кои ја зауздаа епидемијата и го победија коронавирусот. Црна Гора веќе 28 дена нема ниту еден заразен со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Нов пик на новозаразени од коронавирус во Македонија. Регистирани се и најповеќе починати лица во еден ден, а во регионот последната недела сме на врвот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија „блеска“ во корона статистиката за последните неколку денови во споредба со земјите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: