Андоновиќ: Поранешните Ју-републики обединети во идентична предизборна реторика


Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ изјави дека редовните парламентарни избори ќе бидат одржани наесен, на кои како што изјави, граѓаните ќе се произнесат ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Црногорскиот министер за здравство, Кенан Храповиќ, вчера соопшти дека Црна Гора последна во Европа го регистрира првиот случај на Ковид-19 и прва во Европа го ...
| | веќе видена | слични

Во земјава во последниве 24 часа нема починати. Од новозаболените 21 случај, 12 се во Скопје, 5 во Тетово, 3 во Куманово и 1 во Штип. Биле направени само 258 ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци кои секојдневно се пласираат во јавност, Македонија изминативе шест дена стана црн рекордер во регионот според бројот на ...
| | веќе видена | слични

21 новорегистриран случај на Ковид 19 во земјава и 17 мина оздравени. Вкупно во изминатот денонокие се направени 258 тестирања од кои 13 отпаѓаат на градинките ...
| | веќе видена | слични

Македонија е лидер во региoнот по бројките на нови заразени од Ковид-19 и мртви, во споредба со сите земји во регионот. Црна Гора вчера објави дека го победила ...
| | веќе видена | слични

Коко што се предвидуваше, Македонија на самиот почетокот од седмицата го достигна прагот од 2.000 лица инфицирани со новиот коронавирус, кој првично го најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коорнавирусот нема да си замине. Очигледно со него ќе мора да научиме да живееме, и тоа подолг временски период. Ова значи дека одговорноста на граѓаните сега ...
сите 466 | | | веќе видена

Музика во живо, гости качени на столици, музичари без маски, аплаузи е само дел од атмосферата која вчера можеше да се забележи во некои скопските кафеани. Од ...
сите 228 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски е еден од првите опозиционери кои реагираа негативно по претпладневната објава на бројот на новозаболени од корона вирусот во текот ...
сите 434 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 577 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 358 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензиoнерите на Македонија (СЗПМ) ги поздравува мерките на Владата за слободно движење на сите граѓани, вклучувајќи го и повторното ...
сите 106 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновиќ: Поранешните Ју-републики обединети во идентична предизборна реторика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: