Ангеловска: Исплатени 14,3 милиони евра преку мерката „14.500 денари по вработен“


Преку мерката „14.500 денари по вработен” исплатени се над 14,3 милиони евра на 10.103 фирми, објави министерката за финансии Нина Ангеловска на својот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пандемијата предизвикана од COVID – 19 вирусот создаде досега невидени предизвици со изразени социо-економски последици, a најголемо влијание имаше врз малите ...
| | веќе видена | слични

21.500 компании со 120.000 вработни аплицираа за субвенционирање на платите од мерката на владата, информира денеска минстерката за фоинансии Нина Ангеловска. ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот за угостителство и туризам при Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС инспириран од состојбата на вработените во дејностите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заклучно со денеска преку мерката 14.500 денари финансиска поддршка по вработен исплатени се 1,65 милијарди денари на над 120.000 вработени од 18.559 фирми, ...
| | веќе видена | слични

-Бројот на поддржани вработени и фирми преку мерката 14.500 денари по вработен од ден на ден се зголемува, напиша Ангеловска на својот фејсбук профил. /МИА
| | веќе видена | слични

Поголеми работнички права и сузбивање на сивата економија , бенифициран стаж , платена работа за викенд и прекувремена работа побараа од синдикатот на ...
| | веќе видена | слични

Додека чекаат да се вратат на работа, од туристичко – угостителскиот сектор го рекактивираа Синдикатот, со цел, како што рекоа денеска, да упатат барања до ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 20. мај 2020 (Inpress) – Синдикатот за угостителство и туризам бара од Владата на Република Македонија да им се овозможи бенефициран стаж, бидејќи, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синдикатот за угостителство и туризам при Конфедерацијата на слободни синдикати бара да се реши статусот на угостителските работници, да бидат пријавени со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Исплатени 14,3 милиони евра преку мерката „14.500 денари по вработен“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: