Кубански лекари пристигнуваат во Италија да помогнат - Италијанците добро се однесувале за Велигден, бројот на заразени опаѓа


Министерот за внатрешни работи Луцианс Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигденските празници добро се однесувал, дека бројот на оние кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 20 смртни случаи поврзани со крузерот „Руби принцес“ е причина што околу 2.700 патници речиси еден месец се закотвен во австралиските територијални ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Франција денеска го помина прагот од 20.000 смртни случаи. Генералниот директор за здравство Жером Саломон соопшти дека се регистрирани 20.265 смртни случаи од ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија има 929 заразени со Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Во денешниот ден регистрирани се уште 14 случаи – 11 во Софија, по еден во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи преку својот фејсбук профил вечерва упати јавна порака до претседателот на собраниската Комисија за надворешна ...
сите 372 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 117 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 288 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи во Македонија изнесува 425 од кои 189 се во Скопје. На инфективните одделенија во државава се лекуваат 109 пациенти позитивни и ...
сите 506 | | | веќе видена

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кубански лекари пристигнуваат во Италија да помогнат - Италијанците добро се однесувале за Велигден, бројот на заразени опаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: