ЕУ: Со половина билион евра против корона-кризата

2 копии

Оставањето на Италија на цедило би значело крај на Европа, предупреди францускиот министер за финансии, Бруно Ле Мер во изјава за виенскиот весник ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Европската Комисија (ЕК) во реакција до МИА се осврна на последните случувања со Македонската православна црква (МПЦ) и потсетува дека сите чинители во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Европската Комисија, Ана Писонеро, потсетува дека сите земји, во ЕУ и во светот, воведуваат вонредни мерки поради глобалната пандемија на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изјави дека ЕУ и покрај почетната неподготвеност, во претходните четири недели направила повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот човек на ЕК, Урсула фон дер Лајен, ги повика на солидарност сите членки на Европската унија, изјавувајќи дека никој од нив не бил подготвен кога се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 676 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 637 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 159 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Со половина билион евра против корона-кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: