Конте одговори на изјавите за политичката заднина на помошта од Русија


Италијанскиот премиер Џузепе Конте ги оцени како „крајно навредливи“ изјавите дека Русија наводно поставила услови за да ѝ помогне на Италија, земјата којашто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Русија Владимир Путин соопшти денеска дека прославата на Денот на победата и воената парада се одложени поради епидемиолошката ситуација ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Тоа што Вашингтон одбива дијалог со Москва за прифаќање на заложбата дека нема први да испратат оружје во Вселената, можеби укажува на тоа дека САД имаат ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Вашингтон да одбие дијалог со Москва на тема за прифаќање на заложбите да не се испраќа оружје во вселената, можеби укажува на тоа дека САД имаат ...
| | веќе видена | слични

На Италијанците, пишува Ла Република, им се нудат по 200 евра преку мобилната апликација Ватсап, за преку Твитер, Фејсбук или Инстаграм да објават видео под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските медиуми пишуваат за наглиот скок на бројот на заразени од коронавирусот на Балканот. Германски „Шпигел“ се занимавал со порастот на заразени од ...
сите 168 | | | веќе видена

Сето она што во текот на овие 12 дена кампања го слушнавме низ Македонија се повторува и овде во Прилеп и тоа е доказ дека нема исклучоци, дека буквално оваа ...
сите 367 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конте одговори на изјавите за политичката заднина на помошта од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: