Спасовски: Владата во ниту еден момент не заборави на граѓаните на Општина Куманово


Премиерот на Владата Оливер Спасовски, во телефонското вклучување во емисијата “Студио+“ на ТВ Плус Куманово, говореше за повеќе актуелни теми кои ги засегаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Градоначалникот на Куманово е потврден дека го носи КОВИД 19, а премиерот, тројца министри и државен секретар се во самоизолација откако вчера се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку објави на својот Фејсбук профил дека ќе биде во домашна изолација, откако кај кумановскиот градоначалник со кого ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 506 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 253 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 217 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
сите 193 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Владата во ниту еден момент не заборави на граѓаните на Општина Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: