Ангеловска-Бежовска: Очекуваме да се олеснат финансиските услови за граѓаните и за стопанството

Очекуваме да дојде до олеснување на финансиските услови и за граѓаните и за корпоративниот сектор. Токму тоа и беше целта на измените на регулативата за ...
| | веќе видена | слични

Главниот аеродром во Стокхолм „Арланда“ обично во ова време бележи 80 полетување или слетување на час, а на неговите терминали дневно поминуваа и до 75.000 ...
| | веќе видена | слични

Германската економија има пад каков што не е забележан 4 децении. Земјава годинава ќе биде во рецесија од 4,2 проценти. Економијата ќе доживее најголем удар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светска банка ќе одобри 140 милиони евра за Северна Македонија, а земјата е близу и до добивање на итен заем од 176 милиони евра од Меѓународниот Монетарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште 6,6 милиони Американци се пријавиле во минатата недела за помош за невработени додека коронавирусот продолжува да ја заразува американската економија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежовска: Очекуваме да се олеснат финансиските услови за граѓаните и за стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: