Ангеловска-Бежовска: Очекуваме да се олеснат финансиските услови за граѓаните и за стопанството

Очекуваме да дојде до олеснување на финансиските услови и за граѓаните и за корпоративниот сектор. Токму тоа и беше целта на измените на регулативата за ...
| | веќе видена | слични

Главниот аеродром во Стокхолм „Арланда“ обично во ова време бележи 80 полетување или слетување на час, а на неговите терминали дневно поминуваа и до 75.000 ...
| | веќе видена | слични

Германската економија има пад каков што не е забележан 4 децении. Земјава годинава ќе биде во рецесија од 4,2 проценти. Економијата ќе доживее најголем удар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светска банка ќе одобри 140 милиони евра за Северна Македонија, а земјата е близу и до добивање на итен заем од 176 милиони евра од Меѓународниот Монетарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште 6,6 милиони Американци се пријавиле во минатата недела за помош за невработени додека коронавирусот продолжува да ја заразува американската економија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните се светост и само тие определуваат кој треба да биде избран за градоначалник и затоа ние ги селектираме најдобрите можни кандидати, истакна премиерот ...
сите 331 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена

Граѓанскиот инспекциски совет (ГИС) бара Владата јавно да каже кој е инвеститорот на новата фабрика за отпад во Неготино што е најавена како стратешка ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежовска: Очекуваме да се олеснат финансиските услови за граѓаните и за стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: