Уште 6,6 милиони Американци бараат надомест за невработеност

2 копии

САД се соочуваат со уште еден огромен проблем, освен пандемијата на корона вирусот. Според податоците на американското Министерството за труд невработеноста во ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 5 милиони Американци само изминатата недела поднеле барање за добивање парична помош од државата поради губење на работното место, соопштуваат ...
| | веќе видена | слични

Уште 5,24 милиони луѓе ги загубија своите работни места во САД во изминатата недела, вкупно 22 милиони од почетокот на кризата со коронавирус. Сè уште има ...
| | веќе видена | слични

Во САД десетгодишните напори за намалување на невработеноста се урнати за период од еден месец. Коронавирусот создаде хаос на пазарот на труд. Најмалку 5 ...
| | веќе видена | слични

Бројот на барања поради невработеност за четири седмици се искачи на вкупно над 22 милиони Пандемијата на коронавирусот продолжува да нанесува тешки последици ...
| | веќе видена | слични

Во последните три недели, бројот на нови поднесени апликации за бенефиции за невработеност во Соединетите држави надмина вкупно 17,7 милиони луѓе, откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 537 | | | веќе видена

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 107 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Колку и да се обидуваат да си ја префрлаат вината меѓу себе, СДСМ и ДУИ се најповиканите на одговорност во случајот со катастрофалниот пожар во тетовската ...
сите 296 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
сите 35 | | | веќе видена

Според британските и американските експерти, најмладата популација, односно децата на возраст од 12 до 15 години се главсните носители на корона ворусот во ...
сите 332 | | | веќе видена

181 земја со која Македонија потпиша комунике за воспоставување дипломатски односи е Република Филипини. Министерот Бујар Османи заедно со Теодоро Л. Локсин ги ...
сите 229 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 111 | | | веќе видена

Бугарија продолжува да биде под силен европски притисок да се откаже од своето вето на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, изјави бугарската ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 6,6 милиони Американци бараат надомест за невработеност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: